دانلود کار تحقیقی وکالت با موضوع : شروط ضمن عقد نکاح
دانلود متن کامل کار تحقیقی وکالت رشته حقوق
 

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
 
فهرست مطالب
 
چکیده 4
مقدمه. 5
تعریف  واژه شرط: 6
تعریف شرط و اقسام آن: 6
آثار شروط فاسد غیر مفسده: 7
خصوصیات شرائط ضمن عقد نکاح. 13
شرایط ضمن عقد نکاح باید 13
انواع شروط ضمن عقد نکاح: 15
شرط خودداری از ازدواج مجدد شوهر. 19
شروط ضمن عقد نکاح در قباله های ازدواج: 20
شروط نامشروع : 22
شرط عدم انجام وظائف زوجیت از سوی  زن: 25
شرط عدم معاشرت  و همخوابگی با زن قبلی: 28
شرط آزادی عمل و معاشرت : 28
شرط اینکه حق طلاق دراختیار زن باشد: 29
شرط عدم طلاق: 31
شرط طلاق: 31
شرط عدم انفاق زوجه: 33
ضمانت اجرائی شرط فعل در ضمن عقد نکاح. 33
نتیجه گیری.. 34
پیشنهادات.. 35
منابع:

برای دانلود متن کامل پایان نامه ها اینجا کلیک کنید

37
 

چکیده
 
حقوق خانواده تا حد زیادی ناشی از ارزش و مقام والای خانواده است . خانواده هسته مركزی اجتماع است و نخستین اجتماعی است كه شخص در آن گام می نهاد و آداب زندگی و اصول و رسوم اجتماعی را فرا می گیرد.حقوق خانواده یكی از مهمترین و جالبترین بخش های حقوق مدنی است كه جنبه حقوقی صرف ندارد بلكه آمیخته با مسائل اجتماعی و اخلاقی و مذهبی است و بیشتر قواعد آن مربوط به نظم عمومی و اخلاق حسنه است .لذا ضرورت دارد مواردی در خصوص تشكیل خانواده و روابط حقوقی بین زن و مرد بررسی شود.موضوع حراست از خانواده و ادامه زندگى مشترك زن و مرد در طول تاریخ همیشه مورد توجه بوده است. اسلام به عنوان یكى از مكاتب حقوقى با ارائه راهكارهاى مناسب توانسته است ازحقوق طرفین عقد نكاح و استحكام زندگى مشترك پشتیبانى كند از جمله این راهكارها شروط ضمن عقد مى باشد. قبل از انقلاب اسلامى در دفاتر نكاح صرفا اجراى عقد ثبت مى گردید ولى بعد از انقلاب اسلامى با دستور مراجع ذیصلاح شروطى را به عنوان شروط ضمن عقد در دفاتر نكاحیه چاپ كردند كه طرفین عقد نكاح باید به تناسب موضوعیت در صورت قبولى آنرا امضا كنند.
گنجاندن شرط یا شروطی در ضمن عقد نکاح، ذاتا نه منع شرعی دارد و نه ایراد قانونی، بلکه می‌توان گفت در برخی موارد مطلوبیت و حتی ضرورت دارد و می‌تواند در تثبیت بنیان خانواده و ترویج ارزش‌های پایدار اجتماعی نقش مهمی ایفا کند. اما نکته اساسی و قابل توجه در این زمینه آن است که وضع شرط در ضمن عقد نکاح، تابع احکام و مقررات خاصی است که موجب می‌شود شروط ضمن عقد نکاح، فراتر از قواعد و اصول حاکم بر نکاح نباشد. در واقع، وضع شرط در ضمن عقد به منظور استحکام هر چه بیشتر آن صورت می‌گیرد، لذا اگر شرطی با این وضع در تنافی باشد، اعتبار لازم را نداشته و نافذ نخواهد بود. بر این اساس، نوشتار حاضر شروط نامشروع ضمن عقد نکاح را مورد بررسی ومطالعه قرار دهد و می‌کوشد با استناد به آراء فقهی و نظریات حقوقی، دلیل یا دلایل عدم مشروعیت این‌ دسته از شروط را بیان نماید. در این مقاله سعى شده است مباحثى پیرامون مفهوم شرط،  خصوصیات و انواع شروط ضمن عقد نکاح  و همچنین شروط نامشروع ضمن عقد نکاح مورد بررسى قرار گیرد.
 
 

موضوعات: بدون موضوع  لینک ثابت