« پایان نامه تاثیر نوستالژی بر تمایل به خرید هواداران فوتبالپایان نامه تأثیر هشت هفته تمرین استقامتی بر برخی پارامترهای بیومکانیکی استخوان ران موش­های صحرایی نر مسن »

پایان نامه تاثیر و مقایسه هشت هفته تمرین هرمی، متغیر و موج دار بر افزایش قدرت عضلات سینه و پا در ورزشکاران حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای پاورلیفتینگ

پایان نامه تاثیر و مقایسه هشت هفته تمرین هرمی، متغیر و موج دار بر افزایش قدرت عضلات سینه و پا در ورزشکاران حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای پاورلیفتینگ

  یکشنبه 21 اردیبهشت 1399 02:09, توسط مدیر سایت   , 200 کلمات  
موضوعات: بدون موضوع

 

واژه کلیدی: پاورلیفتینگ، شیوه هرمی، شیوه متغیر، شیوه موجدار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

فصل اول
 

مقدمه
 

 
 

۱-۱ مقدمه
با توجه به اهمیت آمادگی‌های بدنی (جسمانی وحرکتی) برای ورزشکاران و قهرمانان، شایــــد در زنجیره تحقیقات ورزشی درباره هیچ موضوعی تا به این حد در دنیا پژوهش نشده باشد.

در ایران نیز با توجه به محدودیت‌های تحقیقات و پژوهش‌های علمی و ورزشی که تقریبا منحصر به پایان نامه ‌های تحصیلی است، حجم پژوهش‌های انجام شده در زمینه آمادگی‌های بدنی قابل توجه است. به طور آشکار، هدف از اجرای تمرینات: کسب آمادگی‌های بدنی برای شرکت در رقابت قهرمانی، بدست آوردن سازگاری‌های لازم است که بدن را در به کارگیری مهارت‌های خاص تقویت آماده و ورزیده کند.

تمرین صحیح، سبب افزایش توانایی ورزشی می‌گردد و فرد ورزیده توانایی لازم برای انجام فعالیت ورزشی سنگین و طولانی رابدست خواهد آورد (نیکبخت و دکتر حجت ا. ، ۱۳۷۲).

افزایش قابلیت‌های جسمانی وحرکتی که زیربنای آموزش و تکامل مهارت‌های ساده و پیچیده را تشکیل می دهد، زمینه ساز پیشرفت سریع عملکرد و سهولت اجرای تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و بکارگیری مؤثر عضلات و اندام‌های مختلف بدن با صرف حداقل انرژی و زمان می‌باشند.

ادامه مطلب

دیگر سایت ها :

جستجو